Jaunumi

Notikumi un jaunumi patversmē

4.oktobris- Dzīvnieku aizsardzības diena

4.oktobrī daudzviet pasaulē atzīmē Starptautisko dzīvnieku aizsardzības dienu. Tuvojoties šai dienai, Jēkabpils pilsētas pašvaldība aicina iedzīvotājus un uzņēmējus ar ziedojumiem atbalstīt Jēkabpils Dzīvnieku patversmi. Ziedojumu konts: LV80UNLA0009003467779, A/S SEB banka PVN Reģ. Nr. LV45403006010. Patversmes iemītnieki būs priecīgi arī par ziedoto barību, vecām segām, avīzēm un daudzām citām vajadzīgām lietām. Jēkabpils Dzīvnieku patversme atrodas Zvaigžņu ielā 1, Jēkabpilī.
    
    Lai paša pieradināti mājdzīvnieki neatrastos uz ielas bezpalīdzīgā stāvoklī, pirms iegādājies dzīvnieku, atceries:
    1) dzīvnieks nav mēbele vai skaistuma priekšmets, bet gan dzīva un just spējīga būtne, kas ik dienas prasīs Tavu uzmanību un rūpes visā dzīves garumā, tāpēc neiegādājies viņu mirkļa iegribu vadīts. Dzīvnieks Tavā mājā ir ļoti atbildīgs lēmums, ko būtu jāsaskaņo ar pārējiem ģimenes locekļiem;
    2) gādā, lai Tavam dzīvniekam ir nodrošinātas piecas pasaulē atzītās brīvības:
    brīvība no slāpēm, izsalkuma un nepietiekama uztura;
    brīvība no diskomforta apkārtējās vides dēļ;
    brīvība no sāpēm, savainojumiem un slimībām;
    brīvība izpaust savai sugai raksturīgo uzvedību;
    brīvība no bailēm un nervozitātes;
    3) nekad nepamet savu dzīvnieku, bet, ja gadās nelaime un viņš pazūd, – nezaudē cerību un meklē viņu. Nozīmīgs palīgs pazuduša suņa atrašanā ir uzliktā kakla siksnā vai brelokā ierakstīts saimnieka telefona numurs. Vēl labāk, ja Tavs dzīvnieks ir čipēts un dati par dzīvnieku un īpašnieku ievadīti valsts vienotajā dzīvnieku reģistrā Lauksaimniecības dzīvnieku datu centrā (LDC).
    
    Atgādinām, ka obligātā suņu čipēšana un reģistrācija LDC datubāzē jāveic līdz 2017.gada 1.janvārim. Ja prasība netiks izpildīta, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), kā arī pašvaldības policija drīkstēs uzlikt sodu, kas fiziskajām personām ir no septiņiem līdz 210 eiro, bet juridiskajām – no 15 līdz 350 eiro;
    4) ja atrodi savu pazudušo draugu dzīvnieku patversmē vai pagaidu mājvietā, noteikti brauc viņam pakaļ!
    
    Dzīvnieku aizsardzības likuma preambula nosaka: “Cilvēces ētiskais pienākums ir nodrošināt visu sugu dzīvnieku labturību un aizsardzību, jo katrs īpatnis pats par sevi ir vērtība. Cilvēkam ir morāls pienākums cienīt jebkuru radību, izturēties pret dzīvniekiem ar iejūtīgu sapratni un tos aizsargāt. Nevienam nav atļauts bez pamatota iemesla nogalināt dzīvnieku, nodarīt viņam sāpes, radīt ciešanas vai citādi kaitēt.”
    
    Jēkabpils pilsētas pašvaldība aicina – 4.oktobrī pateiksimies dzīvniekiem par to, ka viņi ir un ka viņi bagātina mūsu dzīvi!