NOTEIKUMI BRĪVPRĀTĪGO PALĪGAM
29.09.2024.
Noteikumi dzīvnieku patversmes brīvprātīgajam palīgam
I NOTEIKUMI VEDOT SUNI PASTAIGĀ
1. Suni atļauts vest pastaigā personai, kura ir sasniegusi 14 gadu vecumu (ar rakstisku vecāku atļauju) un parakstījusi brīvprātīgā noteikumus, ar to apņemoties stingri tos ievērot.
2. Brīvprātīgais palīgs ievēro patversmes noteiktos pastaigu laikus (no otrdienas līdz svētdienai, no plkst. 11.00 līdz plkst. 15.00) Ārpus norādītā laika pastaigās var doties tikai pastāvīgie brīvprātīgie, iepriekš par to vienojoties ar patversmes personālu.
3. Ierodoties patversmē, brīvprātīgais palīgs katru reizi parakstās reģistrācijas žurnālā.
4. Suni pastaigai izvēlas, iedod un saņem tikai patversmes darbinieks.
5. Pastaigas laikā aizliegts pievienoties citiem suņiem – kopā atļauts staigāt tikai tiem suņiem, kurus patversmes darbinieks brīvprātīgajiem palīgiem iedod kopīgai pastaigai.
6. Pastaigas minimālais ilgums ir 30 minūtes (ja pastaigas laikā novēro, ko aizdomīgu saistībā ar suņa veselību, noteikti par to ziņo patversmes darbiniekam, zvanot vai mutiski to informējot).
7. Patversmes teritorijā un pastaigas laikā ir kategoriski aizliegts dzīvniekus barot un ļaut tiem ēst no zemes. Tas apdraud suņa veselību un dzīvību!
8. Pastaigas laikā suni aizliegts atlaist vaļā no pavadas, skriet, dresēt, laist grāvī u.c. ūdenstilpnēs, laist klāt citiem suņiem un cilvēkiem.
9. Patversmes teritorijā, uz ceļa gar patversmes vārtiem un atrodoties tuvu citiem dzīvniekiem un cilvēkiem, suns jāved īsā pavadā.
10. Gar blakus esošajām dzīvojamām mājām ar suni staigāt aizliegts.
11. Patversmes teritorijā bērnus nav atļauts atstāt bez vecāku uzraudzības, un aizliegts nodot bērnam patstāvīgi pavadā staidzināt vai pieturēt suni, lai cik mazs vai mierīgs suns būtu!
12. Patversmes teritorijā aizliegts skriet, trokšņot, braukt ar velosipēdu, smēķēt!
13. Patversmes apmeklētāji ievēro ugunsdrošības noteikumus – nemet mežā vai patversmes teritorijā cigarešu izsmēķus; ievēro vides tīrību – nemētā papīrus u.c. atkritumus, savāc suņa ekskrementus speciālā maisiņā.
14. Aizliegts vest suni pastaigā, ja esi alkohola vai narkotisko vielu reibumā. Patversmes darbiniekam tādā gadījumā ir tiesības atteikt pastaigu.
15. Ja notikusi nelaime – suns norāvies no pavadas vai netiec ar viņu galā, ja esi apmaldījies – nekavējoties zvani patversmes darbiniekam, Tev atsteigsies palīgā!
II NOTEIKUMI VEICOT CITUS BRĪVPRĀTĪGĀ PALĪGA DARBUS
1. Veicot jebkurus brīvprātīgā palīga darbus, kurus uzdevis veikt patversmes personāls, ievēro drošas darba metodes – veic darbus tā, lai netiktu radīta bīstamība sev, personālam un patversmē esošiem dzīvniekiem.
2. Tīrot kaķu krātiņus, mazgājot kaķu ēdināšanas traukus, izmanto darbam nepieciešamos līdzekļus un aprīkojumu, kuru izsniedz patversmes personāls.
3. Teritorijas uzkopšanas darbiem, izmanto tos darba instrumentus, kurus izsniedz patversmes personāls. Ja darba instrumenti ir bojāti, vai tos sabojā izmantošanas laikā, tie jānodod labošanai patversmes personālam. Aizliegts veikt darbus ar bojātiem darba instrumentiem.
4. Spēlējoties ar kaķiem, atceries, ka tie var iekost vai ieskrāpēt! Nav atļauts speciāli kaitināt vai provocēt dzīvniekus.
5. Stingri ievēro patversmes personāla norādījumus – aizliegts atrasties pie suņu voljēriem, vai citās vietās, kuras patversmes personāls norādījis, kā nedrošas apmeklētājam.
6. Ja notikusi ārkārtas situācija – izcēlies ugunsgrēks, patversmes personāla vai rīcībspējīga pieaugušā brīvprātīgā palīga pienākums ir iesaistīties, lai ar savām darbībām mazinātu iespējamās negatīvās sekas pret cilvēku veselību un dzīvību, kā arī patversmes dzīvniekiem, kā arī materiālām vērtībām.
6.1. pamanot aizdegšanos:
7. Rīcība gadījumā, ja Jūs sakož dzīvnieks:
►7.1. pirmā palīdzība pēc koduma – skalot brūci zem tekoša ūdens, lai samazinātu siekalu daudzumu brūcē. Brūci nekādā gadījumā neapstrādāt ar briljantzaļo šķīdumu, jo pēc tam brūti izvērtēt brūces plašumu un dziļumu,
►7.2. pēc iespējas ātrāk jādodas uz tuvākās slimnīcas uzņemšanas nodaļu vai traumpunktu – tur sniegs nepieciešamo palīdzību. Līdzi dosies patversmes personāla pārstāvis, kurš sniegs informāciju, par dzīvnieka vakcināciju,
►7.3. ja brūce ir plaša un asiņo, vispirms nepieciešams apturēt asiņošanu, uzliekot tīru pārsēju, vienlaikus zvanot pa tālr. 113,
►7.4. ja brūce nav tik plaša, un asiņošana veselībai nerada draudus, cietušais pats var doties uz tuvāko ārstniecības iestādi pēc palīdzības.
►7.5. ja brūce ir vairāk nekā skrāpējums, pēc iespējas ātrāk ieteicams doties pie ģimenes ārsta vai ķirurga. Speciālists izvērtēs traumu un sāks profilaktiskus pasākumus. Ja negadījums noticis brīvdienās, jāmeklē palīdzība tuvākajā medicīnas iestādē.
Noteikumi jāievēro, lai uzturēšanās patversmē un pastaigas ar suņiem neapdraudētu dzīvnieku un cilvēku veselību un drošību!
Iegaumē un apzinies, ka, parakstot brīvprātīgā darba noteikumus, apliecini ievērot visas tajā minētās norādes