Jaunumi

Notikumi un jaunumi patversmē

Kā rīkoties, ja redzi klaiņojošu mājdzīvnieku pilsētā?

Ikdienā nereti novērojam,  ka pilsētā klaiņo suņi un kaķi. Dažreiz tie ir noklīduši, reizēm pamesti vai novārtā atstāti. Taču ne vienmēr iedzīvotāji zina, kā rīkoties, ja pamana klaiņojošu mājdzīvnieku vai kādas ir prasības un atbildība saimniekam.

Vai Tu zini, kā rīkoties, ja pamani klaiņojošu mājdzīvnieku Jēkabpilī?

SIA “Jēkabpils pakalpojumi” aicina nevilcināties un ziņot par klaiņojošiem suņiem un kaķiem nekavējoties. Informāciju var nodot:

·         Visu diennakti, zvanot uz SIA “Jēkabpils pakalpojumi” dežūrdienesta tālruni 29387082 vai Jēkabpils pilsētas Pašvaldības policijas diennakts operatīvo tālruni 65283888;

·         Darba dienās no 8.00 līdz 15:00, brīvdienās no 8.00-12.00 Jēkabpils dzīvnieku patversmes klaiņojošo dzīvnieku ķērājam – 28826463.

 

Kāds sods draud klaiņojošo suņu saimniekiem?

Iegādājoties mājdzīvnieku, tā īpašnieks vai turētājs uzņemas par viņu atbildību – arī par to, lai dzīvnieks neklaiņotu. Par dzīvnieku turēšanas, labturības un citu prasību pārkāpšanu saimniekam var izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu no 7 līdz 350 eiro.
 

Obligāta prasība – mikročipēšana un reģistrēšana!

Atgādinām, ka suņa īpašniekam jānodrošina, lai sunim tiktu implantēta mikroshēma (mikročips), un sunim jābūt reģistrētam Lauksaimniecības datu centra datu bāzē. Noķerot suni, kam implantēta mikroshēma, pašvaldības policija var noskaidrot dzīvnieka saimnieku un aizvest to uz dzīvesvietu.

Izturēsimies atbildīgi pret tiem, ko pieradinām!