Jaunumi

Notikumi un jaunumi patversmē

Dzīvnieku adopcija

Patversmes dzīvnieku adopcija

 •       Kad esat nolēmis adoptēt dzīvnieku no patversmes, pārrunājiet to ar pārējiem ģimenes locekļiem, lai pārliecinātos, ka visi esat vienisprātis un gatavi uzņemties atbildību par jauno mājas iemītnieku. Rūpīgi pārdomājiet, vai varēsiet pienācīgi pieskatīt dzīvnieku un nodrošināt visu, kas nepieciešams topošā mīluļa labsajūtai
 •       Pirms došanās uz patversmi, pārliecinieties, vai jaunajā mājvietā dzīvniekam būs viss nepieciešamais – pietiekami daudz dzīvojamās platības, sava guļvieta, trauciņš ēdienam un ūdenim, barība, kā arī piemērotas rotaļlietas. Pārdomājiet, vai tiešām spēsiet parūpēties par mīluli arī ilgtermiņā – viņam būs nepieciešamas regulāras veselības pārbaudes pie veterinārārsta un vakcinācijas, kā arī persona, kas varēs pieskatīt mājdzīvnieku gadījumā, ja pats uz laiku dosieties prom.
 •      Ja esat nolēmis adoptēt suni, tad iegādājieties dzīvnieka izmēram piemērotu pavadu, kakla siksnu un nepieciešamības gadījumā arī uzpurni. Ja suns tiks turēts ārā, parūpējieties, lai viņam būtu atbilstošs nožogojums jeb voljērs un būda.
 •      Ja ņemsiet kaķi, iegādājieties kaķu tualeti (piemērotu kasti un smiltis) un statīvu nagu asināšanai, kā arī būrīti kaķu pārvadāšanai.
 •       Kad ir sagādāts viss nepieciešamais, vēlreiz pārliecinieties, vai mājdzīvniekam nekas netrūkst, varat sākt izvēlēties jauno draugu un mājas iemītnieku. Sev piemērotu dzīvnieku varat meklēt patversmju interneta mājas lapās vai apmeklējot tās klātienē. Atcerieties, ka neatkarīgi no izvēlētās patversmes, Jums būs uz vietas jāiepazīstas ar jauno mīluli un jāpārliecinās, ka esat raksturos saderīgi. Protams, arī patversmes darbinieki vēlēsies pārliecināties, ka esat gatavs uzņemties atbildību par mājdzīvnieku, tāpēc ar Jums tiks pārrunāti nepieciešamie jautājumi, lai būtu garantija, ka Jums var uzticēt rūpes par adoptējamo dzīvnieku.
 •       Nepārdzīvojiet un nepadodieties gadījumā, ja nolūkotais mīlulis tomēr nav Jums piemērots. Aplūkojiet arī citus adopcijai pieejamos dzīvniekus – varbūt īstais draugs ir turpat blakus.
 •       Kad būsiet atradis īsto dzīvnieku un veicis pārrunas ar patversmes darbiniekiem, būs jāaizpilda adopcijas anketa.

Par jaunā dzīvnieka adopciju patversmē var veikt ziedojumus.

 •       Kad visas formalitātes nokārtotas, sagatavojiet dzīvnieku pārvešanai un dodieties mājās. Vislabāk to darīt ar automašīnu, nevis sabiedrisko transportu, lai mīlulim, sev un apkārtējiem neradītu lieku satraukumu, kā arī pasargātu no nepatīkamiem starpgadījumiem. Pirms pārvešanas pārliecinieties, ka dzīvnieks nevarēs brīvi pārvietoties pa automašīnas salonu, tādējādi traucējot auto vadīšanu.
 •       Atcerieties – ja vēlāk kādu iemeslu dēļ tomēr nespējat dzīvnieku paturēt, atrodiet tam jaunu saimnieku vai arī sazinieties ar patversmi, no kuras to adoptējāt! Kopīgiem spēkiem būs vieglāk atrast mīlulim jaunas mājas vai arī izmitināt to patversmē.

 

 

Citi svarīgi noteikumi:

 • Adoptēt dzīvnieku nodod tikai pilngadīgai personai (jāuzrāda personu apliecinošs dokuments).
 • Dzīvnieks adopcijai netiek nodots trešajai personai, bet tikai personīgi jaunajam saimniekam.
 • Dzīvnieks netiek atdots personai, kas atrodas alkohola, narkotisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē.
 • Dzīvnieks adopcijai netiek nodots, ja patversmes rīcībā ir informācija, ka persona ir pārkāpusi Dzīvnieku aizsardzības likuma 4. un 5. Pantu. Dzīvnieks netiek nodots personai bez pastāvīgas dzīvesvietas. Ja dzīvojat īrētā mājā vai dzīvoklī, patversme var lūgt uzradīt rakstisku atļauju no mājvietas likumīgā īpašnieka.
 • Patversmes nenodod adopcijai suņus un kaķus, kas jaunāki par 6 nedēļām, kā arī dzīvniekus, kas patversmē atrodas mazāk par 14 dienām.
 • Patversmes patur tiesības saņemt informāciju par dzīvnieka veselības stāvokli un dzīves apstākļiem arī pēc adopcijas, kā arī apmeklēt viņa jauno mājvietu, lai konstatētu, vai tiek ievērotas visas labturības prasības. Ja tās tiek pārkāptas, patversmes darbiniekiem ir tiesības dzīvnieku atsavināt.
 • Adopcijai nodotie kaķi ir sterilizēti (attiecas uz dzīvniekiem, kas vecāki par 5-6 mēnešiem), vakcinēti un attārpoti. Ja kāda no šīm procedūrām nav veikta, patversmes darbinieki Jūs par to brīdinās.