Jaunumi

Notikumi un jaunumi patversmē

Suns nav bezmaksas! Cik daudz jāmaksā par mīluli lielākajās Latvijas pilsētās

Nodevas apmērs: 7 eiro.

"Saskaņā ar 2013.gada 23. maijā Jēkabpils pilsētas domē pieņemtajiem saistošajiem noteikumiem Nr.20 "Saistošie noteikumi par mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas, uzskaites, turēšanas un izķeršanas kārtību Jēkabpils pilsētā", kur 13.1 punktā noteikts, ka katru gadu jāmaksā ikgadējā pašvaldības noteiktā nodeva par mājas dzīvnieku turēšanu un saskaņā ar Jēkabpils pilsētas domes saistošajiem noteikumiem Nr. 37 '' Saistošie noteikumi par nodevām Jēkabpils pilsētā", kur 10. punktā noteikts, ka nodeva ir jāmaksā katru gadu (līdz 31. martam) par katru suni atsevišķi," skaidro Elīna Serkova, Jēkabpils novada domes sabiedrisko attiecību pārstāve. "Jēkabpils pilsētas pašvaldības noteikto ikgadējo pašvaldības nodevu par mājas dzīvnieku turēšanu var pārskaitīt uz Jēkabpils pilsētas pašvaldības norēķinu kontiem. Nodevu var arī samaksāt Jēkabpils pilsētas pašvaldībā (Vienas pieturas aģentūrā), Brīvības ielā 120, Jēkabpilī, izmantojot bankas norēķinu karti. Nodevu var samaksāt Jēkabpils sociālā dienesta kasē, Brīvības ielā 45, Jēkabpilī, nodevu var samaksāt skaidrā naudā."

Pazemināta nodeva vai no tās atbrīvoti: par 50 procentiem samazina maza izmēra suņu, kuru skausta augstums nepārsniedz 30 centimetrus, turēšanu.

Kam tiek izlietoti iegūtie līdzekļi: suņu reģistrācijas nodrošināšanai, piemēram, iegādāti žetoni, kā arī novirzīts Jēkabpils dzīvnieku patversmes atbalstam.

Suņu skaits pilsētā: 572 suņi (Jēkabpils pilsētas pašvaldībā uz 2017. gada 17. janvāri), 520 suņi uz 2017. gada 17. janvāri reģistrēti Lauksaimniecības datu centrā.

Čipētu suņu kontrole: "Jēkabpils pilsētas pašvaldībā ir iegādāts viens mikročipu lasītājs, tas ir nodots SIA "Jēkabpils pakalpojumi" rīcībā, to plānots izmantot dzīvnieku patversmē. Jēkabpils pilsētas pašvaldība tuvākajā laikā iegādāsies vēl vienu mikročipu lasītāju. Kontrole sadarbībā ar SIA "Jēkabpils pakalpojumi" (nodarbojas ar klaiņojošu dzīvnieku izķeršanu) veiksim reidus ne mazāk kā 1 reizi mēnesī konstanti, un parējos gadījumos, kad tiks saņemti izsaukumi. Obligāti tiks pārbaudīti mājdzīvnieki, par kuriem būs sūdzības vai iesniegumi, kā arī klaiņojošie mājdzīvnieki," paskaidro domes pārstāve Serkova.

Saimniekiem aktuālā informācija: "Saskaņā ar 2013.gada 23. maijā Jēkabpils pilsētas domē pieņemtajiem Saistošajiem noteikumiem Nr.20 "Saistošie noteikumi par mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas, uzskaites, turēšanas un izķeršanas kārtību Jēkabpils pilsētā", kur III. nodaļā noteikts, ka mājas dzīvnieku īpašnieks un turētājs nodrošina mājdzīvnieku turēšanu atbilstoši normatīvo aktu prasībām," stāsta pašvaldībā.

Pilsētā ārpus norobežotās teritorijas suns bez pavadas īpašnieka vai turētāja uzraudzībā un redzeslokā tādā attālumā, kādā īpašnieks vai turētājs spēj kontrolēt dzīvnieka rīcību, var atrasties suņu pastaigu laukumos un pilsētas zaļajā zonā, izņemot sekojošas vietas Jēkabpils pilsētā: